Monthly Archives: April 2015

Rakosmente Open April 2015

Darazs, Zoltan and Gubics, Peter tied for first with 5.5/6.

Well done! See results and standings.

In the last round I got crushed by Sulcz.

Sulcz-Yip

I wandered into a bad position after trying a new formation for Black in the opening.

Diagram after 23..Be7-f6??(I thought I was saving the bishop from the following sacrifice)

After 23..Bxf6

But then came 24.Nxf7! anyways 24..Kxf7 25.Qxe6+ Kf8 and the bishop is safe but(diagram)

After 25..Kf8

25.Bd6+! Not hard to see but I missed this. Rxd6 26.Qxd6+ and now I noticed that Rc8 is hanging so 1-0.

Advertisements

Lila Futo 2015-04 Final

Final Ranking

Laza Szabolcs and Bodi Tibor tied for first with 5/6.

Rk. SNo Name FED Rtg Pts.  TB1  TB2  TB3
1 2 Laza Szabolcs HUN 2162 5.0 25.5 19.0 2252
2 1 Bodi Tibor HUN 2190 5.0 23.0 18.5 2237
3 6 Piroska Istvan HUN 2070 4.5 24.0 17.5 2111
4 5 Vargyas Zoltan HUN 2071 4.5 22.5 16.5 2077
5 11 Mester Attila HUN 1985 4.5 21.5 16.5 1976
6 3 Gorcsi Gabor HUN 2104 4.5 20.5 14.5 1937
7 16 Szendeff Miklos HUN 1884 4.0 23.0 16.0 1906
8 19 Simon Lili HUN 1869 4.0 22.0 16.0 2068
9 4 FM Mihok Laszlo HUN 2097 4.0 21.5 14.0 1827
10 9 Kovacs Geza HUN 2043 4.0 20.5 16.0 1896
11 10 Posa Norbert HUN 2042 4.0 19.0 13.0 1851
12 12 Schreuder Peters Misja NED 1985 4.0 18.5 14.0 1750
13 27 Szurkos Andras HUN 1708 4.0 18.5 11.0 1973
14 13 Paksi Gyula HUN 1919 4.0 17.0 14.5 1740
15 15 Mirza Solyom HUN 1902 3.5 22.5 13.5 1914
16 17 Csalami Gabor HUN 1878 3.5 21.5 13.5 1940
17 7 Kis Bela HUN 2053 3.5 21.0 14.0 1932
18 24 Pirityi Andras HUN 1733 3.5 20.0 11.0 1739
19 25 Truong Duc Huong HUN 1730 3.5 18.5 12.5 1722
20 18 Bartuszek Andras HUN 1872 3.5 17.5 10.5 1690
21 31 Szabo Marton Mihaly HUN 1652 3.0 21.0 10.5 1834
22 49 Jagadics Arnold HUN 0 3.0 19.5 13.0 1925
23 23 Lakat Gyula HUN 1781 3.0 19.5 10.5 1530
24 14 Tornyai Jeno HUN 1918 3.0 18.5 11.0 1503
25 28 Oszvald Peter HUN 1692 3.0 17.5 10.0 1774
26 29 Sarmasi Peter HUN 1689 3.0 17.5 8.0 1609
27 21 Nguyen Thanh Do HUN 1836 3.0 16.5 11.0 1620
28 50 Kovacs Laszlo HUN 0 3.0 15.0 8.0 1579
29 32 Fabian Laszlo GER 1609 3.0 14.0 8.0 1500
30 35 Virag Balint HUN 1552 2.5 20.0 10.5 1723
31 8 Hetenyi Geza HUN 2048 2.5 19.0 11.0 1657
32 39 Reviczki Roland HUN 1395 2.5 18.5 10.5 1802
33 40 Rehak Mark HUN 1388 2.5 18.5 9.5 1723
34 48 Cseh Andras Peter HUN 0 2.5 18.5 9.5 1690
35 30 Czimer Jozsef HUN 1661 2.5 18.0 8.5 1636
36 36 Borhy Gyorgy Szilard HUN 1531 2.5 17.0 6.0 1609
37 26 Pogany Zsombor HUN 1714 2.5 15.5 8.0 1478
38 44 Laskai Botond HUN 1332 2.5 15.0 5.5 1535
39 20 Borhy Marcell HUN 1840 2.5 14.0 9.5 1358
40 45 Kovacs Patrik Zsolt HUN 1298 2.5 13.0 5.0 1438
41 43 Sclenk Kristof HUN 1336 2.0 17.0 6.0 1578
42 34 Bedecs Laszlo HUN 1583 2.0 15.5 6.0 1362
43 51 Sebestyen Laszlo Jr HUN 0 2.0 14.5 6.0 1390
44 22 Polyanszky-Tamasi Zoltan HUN 1828 2.0 12.0 6.0 1151
45 42 Kiss Akos HUN 1337 1.5 17.5 5.5 1289
46 38 Bolyki Istvan HUN 1395 1.5 14.5 5.0 1393
47 33 Videki Imre HUN 1585 1.5 12.0 4.0 1223
48 37 Toth Antal HUN 1512 1.0 17.0 5.0 1492
49 41 Pasti Aron HUN 1348 1.0 14.0 4.0 1094
50 47 Christ Miranda HUN 0 1.0 12.0 2.0 742
51 46 Nagy Daniel HUN 1187 0.0 13.5 0.0 753

Lila-Futo 2015-04 Rd1

Results-Round 1

51 players turned out, with quite a few MTK players included.

Top seed is Bodi Tibor(2190) who started the weekend of bloodshed with a win.

The big upsets were

Bo. No. Name Rtg Pts. Result Pts. Name Rtg No.
1 1 Bodi Tibor 2190 0 1 – 0 0 Pogany Zsombor 1714 26
2 27 Szurkos Andras 1708 0 0 – 1 0 Laza Szabolcs 2162 2
3 3 Gorcsi Gabor 2104 0 1 – 0 0 Oszvald Peter 1692 28
4 29 Sarmasi Peter 1689 0 0 – 1 0 FM Mihok Laszlo 2097 4
5 5 Vargyas Zoltan 2071 0 1 – 0 0 Czimer Jozsef 1661 30
6 31 Szabo Marton Mihaly 1652 0 0 – 1 0 Piroska Istvan 2070 6
7 7 Kis Bela 2053 0 1 – 0 0 Fabian Laszlo 1609 32
8 33 Videki Imre 1585 0 0 – 1 0 Hetenyi Geza 2048 8
9 9 Kovacs Geza 2043 0 1 – 0 0 Bedecs Laszlo 1583 34
10 35 Virag Balint 1552 0 1 – 0 0 Posa Norbert 2042 10
11 11 Mester Attila 1985 0 1 – 0 0 Borhy Gyorgy Szilard 1531 36
12 37 Toth Antal 1512 0 ½ – ½ 0 Schreuder Peters Misja 1985 12
13 13 Paksi Gyula 1919 0 1 – 0 0 Bolyki Istvan 1395 38
14 39 Reviczki Roland 1395 0 1 – 0 0 Tornyai Jeno 1918 14
15 15 Mirza Solyom 1902 0 1 – 0 0 Rehak Mark 1388 40
16 42 Kiss Akos 1337 0 0 – 1 0 Szendeff Miklos 1884 16
17 17 Csalami Gabor 1878 0 1 – 0 0 Sclenk Kristof 1336 43
18 44 Laskai Botond 1332 0 0 – 1 0 Bartuszek Andras 1872 18
19 19 Simon Lili 1869 0 1 – 0 0 Kovacs Patrik Zsolt 1298 45
20 47 Christ Miranda 0 0 0 – 1 0 Borhy Marcell 1840 20
21 21 Nguyen Thanh Do 1836 0 0 – 1 0 Cseh Andras Peter 0 48
22 49 Jagadics Arnold 0 0 1 – 0 0 Polyanszky-Tamasi Zoltan 1828 22
23 24 Pirityi Andras 1733 0 1 – 0 0 Kovacs Laszlo 0 50
24 51 Sebestyen Laszlo Jr 0 0 0 – 1 0 Truong Duc Huong 1730 25

Rank Round 1

Rk. SNo Name FED Rtg Pts.  TB1  TB2  TB3
1 1 Bodi Tibor HUN 2190 1.0 0.0 1.0 0
2 Laza Szabolcs HUN 2162 1.0 0.0 1.0 0
3 Gorcsi Gabor HUN 2104 1.0 0.0 1.0 0
4 FM Mihok Laszlo HUN 2097 1.0 0.0 1.0 0
5 Vargyas Zoltan HUN 2071 1.0 0.0 1.0 0
6 Piroska Istvan HUN 2070 1.0 0.0 1.0 0
7 Kis Bela HUN 2053 1.0 0.0 1.0 0
8 Hetenyi Geza HUN 2048 1.0 0.0 1.0 0
9 Kovacs Geza HUN 2043 1.0 0.0 1.0 0
11 Mester Attila HUN 1985 1.0 0.0 1.0 0
13 Paksi Gyula HUN 1919 1.0 0.0 1.0 0
15 Mirza Solyom HUN 1902 1.0 0.0 1.0 0
16 Szendeff Miklos HUN 1884 1.0 0.0 1.0 0
17 Csalami Gabor HUN 1878 1.0 0.0 1.0 0
18 Bartuszek Andras HUN 1872 1.0 0.0 1.0 0
19 Simon Lili HUN 1869 1.0 0.0 1.0 0
20 Borhy Marcell HUN 1840 1.0 0.0 1.0 0
24 Pirityi Andras HUN 1733 1.0 0.0 1.0 0
25 Truong Duc Huong HUN 1730 1.0 0.0 1.0 0
35 Virag Balint HUN 1552 1.0 0.0 1.0 0
39 Reviczki Roland HUN 1395 1.0 0.0 1.0 0
48 Cseh Andras Peter HUN 0 1.0 0.0 1.0 0
49 Jagadics Arnold HUN 0 1.0 0.0 1.0 0
24 12 Schreuder Peters Misja NED 1985 0.5 0.5 0.5 0
37 Toth Antal HUN 1512 0.5 0.5 0.5 0
26 10 Posa Norbert HUN 2042 0.0 1.0 0.0 0
14 Tornyai Jeno HUN 1918 0.0 1.0 0.0 0
21 Nguyen Thanh Do HUN 1836 0.0 1.0 0.0 0
22 Polyanszky-Tamasi Zoltan HUN 1828 0.0 1.0 0.0 0
23 Lakat Gyula HUN 1781 0.0 1.0 0.0 0
26 Pogany Zsombor HUN 1714 0.0 1.0 0.0 0
27 Szurkos Andras HUN 1708 0.0 1.0 0.0 0
28 Oszvald Peter HUN 1692 0.0 1.0 0.0 0
29 Sarmasi Peter HUN 1689 0.0 1.0 0.0 0
30 Czimer Jozsef HUN 1661 0.0 1.0 0.0 0
31 Szabo Marton Mihaly HUN 1652 0.0 1.0 0.0 0
32 Fabian Laszlo GER 1609 0.0 1.0 0.0 0
33 Videki Imre HUN 1585 0.0 1.0 0.0 0
34 Bedecs Laszlo HUN 1583 0.0 1.0 0.0 0
36 Borhy Gyorgy Szilard HUN 1531 0.0 1.0 0.0 0
38 Bolyki Istvan HUN 1395 0.0 1.0 0.0 0
40 Rehak Mark HUN 1388 0.0 1.0 0.0 0
41 Pasti Aron HUN 1348 0.0 1.0 0.0 0
42 Kiss Akos HUN 1337 0.0 1.0 0.0 0
43 Sclenk Kristof HUN 1336 0.0 1.0 0.0 0
44 Laskai Botond HUN 1332 0.0 1.0 0.0 0
45 Kovacs Patrik Zsolt HUN 1298 0.0 1.0 0.0 0
46 Nagy Daniel HUN 1187 0.0 1.0 0.0 0
47 Christ Miranda HUN 0 0.0 1.0 0.0 0
50 Kovacs Laszlo HUN 0 0.0 1.0 0.0 0
51 Sebestyen Laszlo Jr HUN 0 0.0 1.0 0.0 0

 

Spring Festival 2015 Rd9

Final Ranking-9 Rounds

There was a 3-way tie for first all with 6.5/9. The tie-break order was

5 of the top 6 boards bad decisive results.

Rk. SNo Name FED Rtg Pts.  TB1  TB2  TB3 K rtg+/-
1 1 IM Rajlich Iweta POL 2406 6.5 48.0 33.0 2412 10 1.6
2 5 IM Vajda Szidonia HUN 2323 6.5 48.0 32.5 2402 10 11.3
3 7 WGM Gara Ticia HUN 2282 6.5 46.0 34.5 2407 20 38.6
4 4 WGM Nikolova Adriana BUL 2329 6.0 48.0 29.0 2386 20 13.8
5 6 IM Sedina Elena ITA 2305 6.0 45.0 31.0 2316 10 5.3
6 8 Havanecz Bianka HUN 2244 5.5 46.5 29.0 2268 20 13.4
7 3 IM Gara Anita HUN 2331 5.0 45.0 26.5 2197 10 -7.4
8 9 WFM Terbe Julianna HUN 2236 5.0 41.0 22.5 2162 40 -3.2
9 14 WFM Juhasz Barbara HUN 2139 4.5 42.5 23.0 2138 20 11.8
10 2 WFM Nomin-Erdene Davaademberel MGL 2371 4.5 41.5 24.0 2162 20 -38.8
11 13 WIM Dave Dhyani IND 2157 4.5 41.5 22.0 2096 20 1.0
12 12 Erdos Boglarka HUN 2176 4.5 38.5 21.5 2026 20 -13.6
13 16 Erseki Tamara HUN 1861 4.5 35.5 18.5 1781 40 -38.8
14 10 WIM Varga Klara HUN 2192 4.0 43.0 24.0 2052 20 -18.8
15 15 WFM Terbe Zsuzsanna HUN 2129 4.0 41.5 21.0 2073 40 -7.2
16 11 WIM Dudas Eszter HUN 2187 4.0 40.5 23.0 2095 20 -8.4
17 20 Papp Andrea HUN 1556 4.0 33.5 15.0 1824 20 22.6
18 17 Majoros Rozsa HUN 1699 3.5 33.5 14.0 1766 40 -6.0
19 22 Palocz Katalin HUN 1366 3.5 30.0 14.0 1644 20 25.8
20 18 Jurak Miklosne HUN 1666 2.5 35.0 11.5 1649 20 -29.4
21 21 Pilmayer Katalin Viola HUN 1513 2.5 34.0 16.0 1734 20 1.4
22 19 Demeter Dorina HUN 1662 1.5 33.0 9.5 1551 40 -26.8

Results-Round 9

Bo. No. Name Rtg Pts. Result Pts. Name Rtg No.
1 1 IM Rajlich Iweta 2406 6 ½ – ½ WGM Nikolova Adriana 2329 4
2 3 IM Gara Anita 2331 5 0 – 1 IM Vajda Szidonia 2323 5
3 2 WFM Nomin-Erdene Davaademberel 2371 0 – 1 WGM Gara Ticia 2282 7
4 6 IM Sedina Elena 2305 5 1 – 0 4 WFM Terbe Zsuzsanna 2129 15
5 8 Havanecz Bianka 2244 1 – 0 4 WIM Varga Klara 2192 10
6 11 WIM Dudas Eszter 2187 4 0 – 1 4 WFM Terbe Julianna 2236 9
7 20 Papp Andrea 1556 ½ – ½ 4 WIM Dave Dhyani 2157 13
8 14 WFM Juhasz Barbara 2139 1 – 0 Palocz Katalin 1366 22
9 12 Erdos Boglarka 2176 1 – 0 Jurak Miklosne 1666 18
10 17 Majoros Rozsa 1699 + – – Pilmayer Katalin Viola 1513 21
11 16 Erseki Tamara 1861 1 bye
12 19 Demeter Dorina 1662 0 not paired

Rakosmente Open 2015-04 April 17-19

See also Sarkanye DSE

A verseny célja:                Értékszám-szerzési lehetőséget biztosítani 2200 FIDE értékszám alatti sakkozók számára, sportbaráti kapcsolatok építése.

A verseny helyszíne:       Sárkány DSE sakk szakosztályának klubhelyisége

1174 Szabadság utca 24. I. emelet

(a Budapest-Keleti–Újszász-Szolnok vonalon fekvő Rákoshegy vasútállomás közvetlen közelében, megközelíthető a 46, 98, 168E, 198 jelzésű buszokkal. Hétvégén a vonat Keleti pu. irányából Sülysáp felé óra 50-kor indul, óra 7-kor érkezik; Sülysápról Keleti felé pedig óra 24-kor indul, óra 51-re érkezik Rákoshegyre.)

A verseny időpontja:            2015. április 17–19.

Fordulók rendje:              2015. április 17-e pénteken 16,40-20 óra között, 18-án 9-12,20, 12,50-16,10 és 16,30-19,50 között és 19-e vasárnap pedig 9-12,20 és 12,50-16,10 között. Az időhozzáadás miatt a fordulók rendjében apró eltérések elképzelhetőek.

Versenyforma:                 6 fordulós gyorsított svájci rendszer. Párosító program: Swiss Managaer.

Vezető versenybíró:        Nádasi Balázs. A többi bíró a helyszínen kerül ismertetésre.

Időbeosztás:                     2×90 perc plusz lépésenkénti 30 másodperc. A várakozási idő 30 perc.

Nevezési díj:                    2000-2199 FIDE értékszám között:         3500 Ft

2000 FIDE értékszám alatt:                      4000 Ft

FIDE értékszám nélkül:                            4500 Ft

18 év alattiak, nyugdíjasok, munkanélküliek, nők és XVII. kerületi csapatok játékosai 20% kedvezményben részesülnek előzetes nevezés esetén.

Nevezési tudnivalók:      Határidő: 2015. április 15. szerda. Helyszíni nevezést csak a terem befogadóképességének függvényében (49 fő) tudunk elfogadni. Az előzetesen nevezőket visszaigazoljuk. A versenyen csak 2015-ik évre érvényes versenyengedéllyel lehet részt venni.

Díjazás:                            I–III. helyezetteknek érem, továbbá a nevezési díjbevétel 30%-a kerül bruttó összegben kiosztásra, valamint Michael Yip felajánlásából az első helyezett ezen felül 10 000 Ft díjazásban részesül. A kifizetés a NAV-nak leadandó adatok megadása után történik. Holtversenyes helyezések eldöntése: Buchholz számítás, progresszív érték, egymás elleni eredmény.

Egyéb tudnivalók:           Az utolsó forduló kivételével lehetőség van egy alkalommal a párosítást megelőzően fél pontos erőnyerést igényelni. Ha valamely játékos nem szól előre, és egy fordulóra nem érkezik meg, a továbbiakból törlésre kerül. A másnap reggelii párosítás, illetve a verseny aktuális állása megtalálható lesz a www.sarkanydse.hu weboldalon. A versenyen 32 főt meghaladó létszám esetén az első két fordulóban irányított (akcelerált) párosítást alkalmazunk. Az indokolatlanul visszalépő és súlyos sortszerűtlenséget elkövető versenyzők ellen a Magyar Sakkszövetség fegyelmi eljárást fog indítani.

Nevezés:                           Nádasi Balázs, (70) 378-53-28, sdse17@gmail.com

Támogató:                        Michael Yip, Budapest Chess News, budapestchessnews.com

Minden indulónak eredményes versenyzést kívánunk!

 

Women’s Spring Festival 2015 Rd9

Pairings-Round 9-11am

Note the early start time!

Bo. No. Name Rtg Pts. Result Pts. Name Rtg No.
1 1 IM Rajlich Iweta 2406 6 WGM Nikolova Adriana 2329 4
2 3 IM Gara Anita 2331 5 IM Vajda Szidonia 2323 5
3 2 WFM Nomin-Erdene Davaademberel 2371 WGM Gara Ticia 2282 7
4 6 IM Sedina Elena 2305 5 4 WFM Terbe Zsuzsanna 2129 15
5 8 Havanecz Bianka 2244 4 WIM Varga Klara 2192 10
6 11 WIM Dudas Eszter 2187 4 4 WFM Terbe Julianna 2236 9
7 20 Papp Andrea 1556 4 WIM Dave Dhyani 2157 13
8 14 WFM Juhasz Barbara 2139 Palocz Katalin 1366 22
9 12 Erdos Boglarka 2176 Jurak Miklosne 1666 18
10 17 Majoros Rozsa 1699 Pilmayer Katalin Viola 1513 21
11 16 Erseki Tamara 1861 0 bye
12 19 Demeter Dorina 1662 0 not paired

Women’s Spring Festival 2015 Rd8

Results-Round 8

IM Rajlich Iweta keeps the sole lead with 6/8 with a draw against IM Vajda Szidonia.

WGM Nikolova Adriana beat WFM Nomin-Erdene Davaademberel to move up to shared second with WGM Gara Ticia  and IM Vajda Szidonia all at 5.5/8.

Bo. No. Name Rtg Pts. Result Pts. Name Rtg No.
1 5 IM Vajda Szidonia 2323 5 ½ – ½ IM Rajlich Iweta 2406 1
2 3 IM Gara Anita 2331 ½ – ½ 5 WGM Gara Ticia 2282 7
3 4 WGM Nikolova Adriana 2329 1 – 0 WFM Nomin-Erdene Davaademberel 2371 2
4 10 WIM Varga Klara 2192 4 0 – 1 4 IM Sedina Elena 2305 6
5 13 WIM Dave Dhyani 2157 ½ – ½ 4 Havanecz Bianka 2244 8
6 15 WFM Terbe Zsuzsanna 2129 ½ – ½ WIM Dudas Eszter 2187 11
7 9 WFM Terbe Julianna 2236 3 1 – 0 WFM Juhasz Barbara 2139 14
8 12 Erdos Boglarka 2176 3 ½ – ½ 3 Papp Andrea 1556 20
9 16 Erseki Tamara 1861 3 ½ – ½ 2 Majoros Rozsa 1699 17
10 22 Palocz Katalin 1366 1 – 0 Pilmayer Katalin Viola 1513 21
11 18 Jurak Miklosne 1666 1 bye
12 19 Demeter Dorina 1662 0 not paired

Rank Round 8

Rk. SNo Name FED Rtg Pts.  TB1  TB2  TB3 K rtg+/-
1 1 IM Rajlich Iweta POL 2406 6.0 35.5 26.5 2429 10 2.7
2 7 WGM Gara Ticia HUN 2282 5.5 37.5 28.0 2366 20 26.2
3 5 IM Vajda Szidonia HUN 2323 5.5 37.5 26.0 2365 10 6.2
4 4 WGM Nikolova Adriana BUL 2329 5.5 36.0 23.0 2384 20 11.6
5 6 IM Sedina Elena ITA 2305 5.0 37.0 25.0 2293 10 2.6
6 3 IM Gara Anita HUN 2331 5.0 34.0 21.5 2228 10 -2.3
7 8 Havanecz Bianka HUN 2244 4.5 37.0 23.5 2231 20 4.8
8 2 WFM Nomin-Erdene Davaademberel MGL 2371 4.5 32.0 19.5 2190 20 -26.4
9 13 WIM Dave Dhyani IND 2157 4.0 33.5 17.5 2163 20 9.4
10 10 WIM Varga Klara HUN 2192 4.0 32.5 20.0 2077 20 -10.2
11 11 WIM Dudas Eszter HUN 2187 4.0 32.5 19.0 2126 20 0.2
12 9 WFM Terbe Julianna HUN 2236 4.0 32.5 17.5 2111 40 -20.4
13 15 WFM Terbe Zsuzsanna HUN 2129 4.0 32.5 17.0 2092 40 3.6
14 14 WFM Juhasz Barbara HUN 2139 3.5 36.5 18.5 2192 20 10.2
15 12 Erdos Boglarka HUN 2176 3.5 32.5 17.0 2028 20 -15.2
16 16 Erseki Tamara HUN 1861 3.5 28.0 14.0 1781 40 -38.8
17 20 Papp Andrea HUN 1556 3.5 25.5 11.0 1774 20 14.2
18 22 Palocz Katalin HUN 1366 3.5 22.5 10.5 1633 20 27.4
19 17 Majoros Rozsa HUN 1699 2.5 28.5 10.5 1766 40 -6.0
20 21 Pilmayer Katalin Viola HUN 1513 2.5 28.0 13.5 1734 20 1.4
21 18 Jurak Miklosne HUN 1666 2.5 26.5 9.0 1630 20 -27.8
22 19 Demeter Dorina HUN 1662 1.5 26.5 8.0 1551 40 -26.8

 

BTCh 6-Board Bronze Medal Final 2014-15

MTK 4.5-SENSE 1.5

The top two boards won and MTK took the bronze medal.

I contributed a win on board 2 on the White side of a King’s Indian Classical.

Yip-Baranyai

Black sacrificed a rook for an unsound attack and soon I had a crushing position.

After 30..Nc7(diagram)

After 30..Nc7

It did not take long for me to notice a problem with Nc7 and I found 31.Qb7! and Black had to shed more material. Black eventually lost on time in a hopeless position.

Women’s Spring Festival 2015 Rd7

IM Rajlich Iweta took the sole lead with a win today with 5.5/7.

WGM Gara Ticia drew IM Vajda Szidonia and both share second with 5/7.

Results-Round 7

Bo. No. Name Rtg Pts. Result Pts. Name Rtg No.
1 7 WGM Gara Ticia 2282 ½ – ½ IM Vajda Szidonia 2323 5
2 1 IM Rajlich Iweta 2406 1 – 0 4 Havanecz Bianka 2244 8
3 6 IM Sedina Elena 2305 4 0 – 1 WGM Nikolova Adriana 2329 4
4 2 WFM Nomin-Erdene Davaademberel 2371 1 – 0 WFM Juhasz Barbara 2139 14
5 11 WIM Dudas Eszter 2187 0 – 1 IM Gara Anita 2331 3
6 10 WIM Varga Klara 2192 3 1 – 0 3 Erdos Boglarka 2176 12
7 21 Pilmayer Katalin Viola 1513 0 – 1 WIM Dave Dhyani 2157 13
8 20 Papp Andrea 1556 ½ – ½ Erseki Tamara 1861 16
9 15 WFM Terbe Zsuzsanna 2129 1 – 0 2 Majoros Rozsa 1699 17
10 18 Jurak Miklosne 1666 0 – 1 2 WFM Terbe Julianna 2236 9
11 22 Palocz Katalin 1366 1 bye
12 19 Demeter Dorina 1662 0 not paired

Rank Round 7

Rk. SNo Name FED Rtg Pts.  TB1  TB2  TB3 K rtg+/-
1 1 IM Rajlich Iweta POL 2406 5.5 26.5 20.5 2454 10 3.8
2 7 WGM Gara Ticia HUN 2282 5.0 28.5 22.5 2367 20 24.8
3 5 IM Vajda Szidonia HUN 2323 5.0 27.5 20.5 2356 10 5.1
4 4 WGM Nikolova Adriana BUL 2329 4.5 27.5 17.5 2326 20 0.4
5 3 IM Gara Anita HUN 2331 4.5 26.0 16.5 2214 10 -1.6
6 2 WFM Nomin-Erdene Davaademberel MGL 2371 4.5 23.0 15.0 2223 20 -15.2
7 6 IM Sedina Elena ITA 2305 4.0 29.0 20.0 2249 10 -0.9
8 8 Havanecz Bianka HUN 2244 4.0 28.5 19.0 2242 20 7.2
9 10 WIM Varga Klara HUN 2192 4.0 24.5 16.0 2094 20 -3.2
10 14 WFM Juhasz Barbara HUN 2139 3.5 29.0 15.0 2235 20 17.6
11 13 WIM Dave Dhyani IND 2157 3.5 26.5 13.5 2152 20 7.0
12 11 WIM Dudas Eszter HUN 2187 3.5 25.5 15.0 2126 20 1.8
13 15 WFM Terbe Zsuzsanna HUN 2129 3.5 25.5 13.0 2078 40 0.4
14 12 Erdos Boglarka HUN 2176 3.0 26.5 13.5 2095 20 -6.8
15 9 WFM Terbe Julianna HUN 2236 3.0 25.5 13.5 2057 40 -35.2
16 16 Erseki Tamara HUN 1861 3.0 22.0 10.5 1791 40 -30.4
17 20 Papp Andrea HUN 1556 3.0 17.5 7.5 1701 20 5.8
18 21 Pilmayer Katalin Viola HUN 1513 2.5 22.0 11.0 1871 20 15.4
19 22 Palocz Katalin HUN 1366 2.5 17.0 7.0 1579 20 13.4
20 17 Majoros Rozsa HUN 1699 2.0 21.0 8.0 1744 40 -14.4
21 18 Jurak Miklosne HUN 1666 1.5 21.5 6.5 1630 20 -27.8
22 19 Demeter Dorina HUN 1662 1.5 20.0 6.5 1551 40 -26.8

 

Women’s Spring Festival 2015 Rd6

Results

There is a 3-way tie for first now WGM Gara Ticia, IM Vajda Szidonia and Rajlich Iweta all have 4.5/6.

IM Vajda Szidonia won, having the only decisive result on the top 3 boards. WGM Gara Ticia had a promising position but was unable to convert against co-leader IM Rajlich Iweta.

WIM Dudas Eszter won a nice attacking game against WIM Varga Klara.

Bo. No. Name Rtg Pts. Result Pts. Name Rtg No.
1 7 WGM Gara Ticia 2282 4 ½ – ½ 4 IM Rajlich Iweta 2406 1
2 8 Havanecz Bianka 2244 ½ – ½ IM Sedina Elena 2305 6
3 5 IM Vajda Szidonia 2323 1 – 0 3 Erdos Boglarka 2176 12
4 14 WFM Juhasz Barbara 2139 3 ½ – ½ 3 WGM Nikolova Adriana 2329 4
5 11 WIM Dudas Eszter 2187 1 – 0 3 WIM Varga Klara 2192 10
6 3 IM Gara Anita 2331 1 – 0 Pilmayer Katalin Viola 1513 21
7 9 WFM Terbe Julianna 2236 2 0 – 1 WFM Nomin-Erdene Davaademberel 2371 2
8 13 WIM Dave Dhyani 2157 2 ½ – ½ 2 WFM Terbe Zsuzsanna 2129 15
9 16 Erseki Tamara 1861 1 – 0 Palocz Katalin 1366 22
10 17 Majoros Rozsa 1699 1 1 – 0 Jurak Miklosne 1666 18
11 20 Papp Andrea 1556 1 bye
12 19 Demeter Dorina 1662 0 not paired

Standings Rd6

Rk. SNo Name FED Rtg Pts.  TB1  TB2  TB3 K rtg+/-
1 7 WGM Gara Ticia HUN 2282 4.5 20.5 17.5 2383 20 23.6
2 5 IM Vajda Szidonia HUN 2323 4.5 20.0 15.5 2378 10 5.7
3 1 IM Rajlich Iweta POL 2406 4.5 19.0 15.0 2413 10 0.9
4 6 IM Sedina Elena ITA 2305 4.0 22.5 16.0 2303 10 3.8
5 8 Havanecz Bianka HUN 2244 4.0 19.5 15.0 2281 20 13.0
6 3 IM Gara Anita HUN 2331 3.5 20.0 12.0 2156 10 -4.7
7 14 WFM Juhasz Barbara HUN 2139 3.5 20.0 11.5 2269 20 21.8
8 4 WGM Nikolova Adriana BUL 2329 3.5 19.5 13.0 2268 20 -9.0
9 11 WIM Dudas Eszter HUN 2187 3.5 18.5 11.5 2149 20 8.0
10 2 WFM Nomin-Erdene Davaademberel MGL 2371 3.5 15.5 10.5 2175 20 -19.4
11 10 WIM Varga Klara HUN 2192 3.0 19.5 12.0 2022 20 -12.8
12 12 Erdos Boglarka HUN 2176 3.0 19.0 10.5 2137 20 2.8
13 13 WIM Dave Dhyani IND 2157 2.5 20.5 10.0 2201 20 5.4
14 15 WFM Terbe Zsuzsanna HUN 2129 2.5 18.5 9.5 2085 40 -2.8
15 16 Erseki Tamara HUN 1861 2.5 17.0 7.5 1832 40 -16.0
16 21 Pilmayer Katalin Viola HUN 1513 2.5 15.5 8.5 1896 20 17.0
17 20 Papp Andrea HUN 1556 2.5 11.5 4.5 1670 20 -1.4
18 9 WFM Terbe Julianna HUN 2236 2.0 20.5 10.5 2055 40 -38.4
19 17 Majoros Rozsa HUN 1699 2.0 15.0 6.0 1745 40 -11.2
20 18 Jurak Miklosne HUN 1666 1.5 16.0 5.0 1605 20 -26.2
21 19 Demeter Dorina HUN 1662 1.5 15.0 5.0 1551 40 -26.8
22 22 Palocz Katalin HUN 1366 1.5 14.0 4.5 1579 20 13.4